تبلیغات شما اینجا پکیج تصفیه فاضلاب طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
فتنه ۸۸ رونوشت کودتای ۲۸ مرداد بود/استکبار ستیزی اصل انقلاب است
پایگاه اطلاع رسانی اخبار روز
آیت الله علم الهدی:

فتنه ۸۸ رونوشت کودتای ۲۸ مرداد بود/استکبار ستیزی اصل انقلاب است
مشهد- امام جمعه مشهد اظهار داشت: فتنه ۸۸ رونوشت و برگرفته از طرح کودتای ۲۸ مرداد توسط آمریکایی ها با هدف براندازی انقلاب جهانی ایران اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه در رواق بزرگ امام خمینی(ره) گفت: فتنه ۸۸ رونوشت کودتای ۲۸ مرداد برای براندازی و ضربه زدن به نظام اسلامی بود.

خطیب جمعه مشهد افزود: از آن کودتا تا فتنه سال ۸۸ نزدیک به ۶۰ سال طول کشیده اما بررسی کارنامه ۶۰ ساله آمریکا با ایران نشان می دهد که در این دوران کشور ما از آمریکا جز خیانت و دشمنی هیچ چیز دیگری ندیده است و فتنه ۸۸ نیز نسخه برداشت شده آن کشور برای براندازی نظام و انقلاب مقدس ایران بود.

وی اضافه کرد: اگر بنا باشد در روی کره زمین دشمن های ملت خود را شناسایی کنیم در رأس آنها آمریکا است و بقیه دشمنان ما نیز وابسته به آن کشور هستند، جمهوری اسلامی ایران جز آمریکا و وابستگان به آن کشور هیچ دشمنی در دنیا ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به توافق هسته ای اخیر نیز گفت: ما به عزیزان مذاکره‌کننده خود هیچ اعتراضی نداریم.

وی افزود: آنها سربازانی بودند که در جبهه به جنگ دشمن رفتند و تمام دغدغه ما این است که در پس توافق و پس برجام آمریکایی‌ها چه کاری می خواهند بکنند.

وی ادامه داد: دهه آخر مرداد هر سال، خاطره عبرت‌آموز کودتای شیطانی ۲۸ مرداد و تسلط دو قرنه نابکارانه و دژخیم شاهنشاهی در این مملکت است.

نباید به آمریکایی ها اعتماد کرد

امام جمعه مشهد افزود: پیامد و نتیجه حادثه ۲۸ مرداد ثابت می کند که در هیچ زمان نباید به آمریکا اعتماد داشت و پیامد اعتماد به این کشور پیشامدهایی مانند این کودتا است.

وی ادامه داد: دکتر مصدق در مبارزه با انگلیس سعی کرد به یک قدرت بزرگ پناهنده شود، لذا با آمریکا دست دوستی داد و قرار شد نفت ایران را پس از پسگیری از انگلیس به آمریکا بفروشد.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: با این قرار و معاهده آمریکایی‌ها بر ایران مسلط شدند و دولت ملی مصدق را ساقط کردند و این همان نتیجه اعتماد بر شیطان بزرگ است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آمریکا بساری از خودفروختگان را با چمدان پر از پول خرید و با پشتیبانی نیروهای نظامی خودفروخته به عرصه خیابان آورد و سعی کرد با این کودتا دولت ملی مصدق را نابود کند و موفق به این کار نیز شد و لذا این کودتا نشان می دهد که در هیچ شرایطی و با هیچ توافق و امضایی نباید به آمریکا اعتماد داشت.

تحریم دامن خود آمریکایی ها گرفت

خطیب جمعه مشهد عنوان کرد: سه روز پیش وزیر خارجه آمریکا طی مصاحبه‌ای با رویترز گفت اگر این توافق را امضا نمی‌کردیم و تحریم ها لغو نمی‌شد، دیگر دلار آمریکا ارز اصلی دنیا نبود و تحریم ها خود آمریکایی‌ها را بیچاره کرده بود.

وی ادامه داد: جان کری در ادامه آن مصاحبه خود اینطور گفته است که آمریکا می تواند یک طرفه تحریم ها را برگرداند و نیازی به نظر شورای امنیت نیز ندارد، همچنین گفته است که آمریکا از نظر سلاح اتمی ایران خیالش راحت شده و در سایر حوزه ها هر طور که بخواهد نیروی نظامی را داخل و جنگ را شروع خواهد کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به مسئولین و مدیران کشور بیان کرد: ۲۸ مرداد یک عبرتی است که اگر گوش به حرف روحانیت ندهند، کشور ضرر بزرگی خواهد دید.

وی افزود: روز ۲۷ مرداد مرحوم کاشانی نامه‌ای به مصدق نوشت و از او خواست که در فرصت ۲۴ ساعته‌ای که تا کودتا باقی مانده است، برای رفع آن اقدامی صورت پذیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مصدق به این نامه اعتنا نداشت و حتی جواب آن نامه را نیز نداد و اگر آن روز مصدق با روحانیت همکاری داشت و با بیانیه ای مشترک مردم را مانند انقلاب اسلامی به خیابان می آورد، آمریکا هیچوقت موفق به آن کودتا نمی شد.

عده ای در صدد بزک کردن چهره آمریکا هستند

خطیب جمعه مشهد با اشاره به تیتر برخی از روزنامه های کشور طی چند روز اخیر عنوان کرد: روز دوشنبه هفته گذشته یک خبرگزاری داخلی متنی را به اشتباه از روزنامه ای خارجی ترجمه کرد و پس از آن دو روزنامه ضد ارزشی با تیتر «طلای سیاه ایران آزاد شد» به جشن و پایکوبی پرداختند، در حالی که اصل این خبر صحت نداشت و آنها قصد داشتند چهره آمریکا را بزک کنند.

وی با اشاره به تشییع پرشکوه غواصان شهید افزود: شنیده شده است در جریان تشییع پیکر مطهر این شهدا یک طلبه جوان را به جرم پخش پلاکارد و سربندهای مرگ بر آمریکا در مشهد دستگیر کرده اند و لذا امیدوارم این خبر و خبرهای این چنینی صحت نداشته باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: استکبار ستیزی مهمترین اصل انقلاب اسلامی است و همین موضوع موجب عزت آفرینی برای ملت ایران و اسلامی شده است.
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 550 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 15635
  • بازدید امروز :3
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 3
  • بازدید این ماه : 248
  • تعداد نظرات : 2
  • تعداد کل پست ها : 10
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه